Kaliteli Satış Eğitimi

Kaliteli Satış Eğitimi

Fiyatınız Pahalı.. Anlıyorum. Peki. Sunumumuzu dinlediniz. Sizce Neden Pahalı Olabilir ? Diye Sorsam…

1 Müşteri anlattıklarımızın ne kadarını hatırlıyor?

2 Müşteri anlattıklarımızın ne kadarına ne kadar hak veriyor?

3 Üzerinden geçilmesi gereken başka noktalar var mı?

İşte ben de bundan bahsediyordum…

 

Satış temsilcilerinin her şeyden önce şirketlerinin fiyat politikasını hem çok detaylı olarak bilmesi ve inanması ve müşteri karşısında savunması gerekir. Şirketin gerçekten çok fazla kar yaptığını düşünüyor ve buna inanıyorsa o satış temsilcisi mutlaka indirim verme konusunda çok daha hevesli bir durumda olacaktır. Araştırmalar bize gösteriyor ki şirketinin fiyat politikalarını detaylı olarak bilen ve inanan satıcılar hem daha başarılı oluyor hem de fiyatları savunma konusunda daha fazla istekli oldukları gözükmektedir.

Şirketlerin bazı gider kısma politikalarında eğer finansal tablolar ve sonuçlar verilen indirimlere bağlanır ise bu durumda satıcıların indirim ve taviz kullanım alışkanlıklarına çok daha fazla etki edebiliyor. Satışçılar ile paylaşılan şeffaf raporlar ve paylaşılan sonuçlar satışçılar için daha inanılabilir fiyatlar doğurmasına sebep olacaktır.

Bir sonraki dönemde alacağınız maaş zammı kararı şirketin tamamen karı ile odaklı olacaktır. Veya şirket araçlarının yenilenmesi, ofisteki yeni koltuklar, yemek yardımının artış oranı tamamen bununla ilgilidir. Bunu satıcılar tam olarak net ve hesaplanabilir olarak gördüğünde o zaman bu farkı müşteriye ödetme konusunda daha fazla istekli olacaklardır.

 

İndirim teklif etmek kesinlikle hiçbir zaman satıcının bir opsiyonu olmamalıdır. Satış temsilcisinin elinde indirim kozu var ise mutlaka ilk olarak onu kullanacaktır. Bunu bilim insanları son yüzlük etkisi diye de adlandırmaktadırlar. Cebinizde son yüzlük kalıncaya kadar parayı nasıl hızlı harcadığınıza bazen kendiniz dahi inanmakta güçlük çekersiniz. Bu şekilde olup da cebinizde son yüzlük kaldığını anladığınız andan sonra kalan son yüzlüğü harcamanın ne kadar uzun sürdüğüne de inanamayabilirsiniz.

Her şeyden önce satıcının müşteriye gittiği fiyatın son fiyat ve savunması gereken son kale olduğunu kesin olarak bilmesi gerekmektedir. Satıcının elinden bulunan indirim yapma opsiyonunu tamamen alınması en doğru seçenek olacaktır.

Satış Temsilcileri her şeyden önce  fiyatına satış eğitimi ne inandığı oranda inanmalıdır. Satış ekibinize profesyonel satış eğitimi aldırmadan satışa göndermemek çok daha olumlu olacaktır. En iyi fiyatı en iyi teknik ve en iyi satış eğitimi ile sattığını bilmesi mutlaka fiyatı daha etkin savunmasına sebep olacaktır.

Efektif Satış Eğitimi En Etkin Fiyat Koruma Politikalarından Biridir.

CODE Profesyonel Satış Eğitimleri

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Satış Eğitimi : CODE İleri Düzey İletişim ve Müzakere Eğitimi (Pazarlık Gücü)

Satış Eğitimi : CODE İleri Düzey İletişim ve Müzakere Eğitimi (Pazarlık Gücü)   CODE İleri Düzey İletişim ve ...

CODE Profesyonel Müşteri Servisi (Perakende Mağazacılık)

Satış Eğitimi : CODE Profesyonel Müşteri Servisi (Perakende Mağazacılık) CODE Profesyonel Müşteri Servisi Eğitimi, Kurumların Yüz binlerce dolar ...

Satış Eğitimi : CODE Profesyonel Satış Eğitimi (Hizmet Satışı)

Satış Eğitimi : CODE Profesyonel Satış Eğitimi (Hizmet Satışı) CODE Profesyonel Satış Eğitimi Özellikle kurumlar ve son kullanıcılara ...

Satış Eğitimi: CODE Profesyonel Satış Eğitimi (Ticari Ürün Satışı)

Satış Eğitimi Ticari Ürün Satışı. CODE Profesyonel Satış Eğitimi Özellikleri :  B2B ve B2C Ticari Ürün ...

Forbes Satışın Doktorları

Satışın Doktoru Oldular Son Beş Yılda Türkiye’de 1000 Şirketin Kronik Satış Problemlerine İlaç oldular. Ama Hala ...