Satış Eğitimi: Kârınızı Çöpe Mi Atıyorsunuz ?

Müşterinizin kafasındaki çınlayan gerçek tam olarak “Hımm bu işin ürünün veya hizmetin gerçek ederi demek ki buymuş.” olacaktır.

Yeni bir müşteri için indirim yapmak size ne kadar çekici gözüküyor olsa da. Bunu kesinlikle yapmayın!

Satış eğitimi içerisinde ispat ettiğimiz en önemli gerçek ise indirim yapılarak alınan bir müşterinin uzun vadede şirket planlarını alt üst ettiğidir. O müşteriyi almamak o an için çılgınlık gibi görünse de rakamları bir kağıda yazarak hesap yapıldığında sonucun kaçınılmaz olduğu gözükecektir.

O çaresiz duruma düşmemek için, İşte bazı Satış Eğitimi içerisinden teknik ve taktikler.

Satış huninizi her zaman sonuna kadar doldurmanız olacaktır. Şu an elinizdeki var olan müşteriniz asla sizin son müşteriniz veya son potansiyeliniz olmasın. Unutmayın elinizde ne kadar çok müşteri potansiyeli var ise kaybetmekten o kadar az korkuyor olacaksınız. Satışı yapmadan önce kesinlikle satışı kapatmaya çalışmayın. Masadaki 4 tekliften biriyken kesinlikle fiyat pazarlığına girmemelisiniz. Müşteri daha önce sizinle birçok sorununu çözmüş olur ise ve geri dönüşü daha zor olsun ki siz de karşısında sabit ve sağlam durabilin.

Satış Eğitimlerinden anlattığımız bir çok yaşanmış örnekte de görüldüğü gibi müşteri karşısında satış elemanı daha tüm farklılıkları tam olarak anlatmadan fiyat aşamasına geçme hatasını yaparak her zaman kaybetmeye mahkum bir şekilde indirim yapmaya mecbur  bırakılmaktadır.

Tamam tamam sizi anladım şimdide fiyatı konuşalım şeklinde bir yol izleyerek kapanışı aceleye getiren müşteri ise en tehlikelisidir. Birçok zaman satıcının veya alıcının olayı çabucak kapanışa getiriyor olması müşterinin sadece fiyat üzerinden pazarlık yapılacak imajını açığa çıkartmış olacaktır ve satış temsilcisinin baştan savunmasız kalmasını sağlayacaktır. Aceleye getirmeyin. Satışı kapatmayı kesinlikle aceleye getirmeyin.

Kârınızı ve satış motivasyonunuz  asla kaybolmasın. Ancak ikisi birlikte olur ise satış yapmış sayılırsınız. İkisinin de çok değerli olduğunu asla unutmayın, ikisi de vazgeçilmezdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Satış Eğitimi : CODE İleri Düzey İletişim ve Müzakere Eğitimi (Pazarlık Gücü)

Satış Eğitimi : CODE İleri Düzey İletişim ve Müzakere Eğitimi (Pazarlık Gücü)   CODE İleri Düzey İletişim ve ...

CODE Profesyonel Müşteri Servisi (Perakende Mağazacılık)

Satış Eğitimi : CODE Profesyonel Müşteri Servisi (Perakende Mağazacılık) CODE Profesyonel Müşteri Servisi Eğitimi, Kurumların Yüz binlerce dolar ...

Satış Eğitimi : CODE Profesyonel Satış Eğitimi (Hizmet Satışı)

Satış Eğitimi : CODE Profesyonel Satış Eğitimi (Hizmet Satışı) CODE Profesyonel Satış Eğitimi Özellikle kurumlar ve son kullanıcılara ...

Satış Eğitimi: CODE Profesyonel Satış Eğitimi (Ticari Ürün Satışı)

Satış Eğitimi Ticari Ürün Satışı. CODE Profesyonel Satış Eğitimi Özellikleri :  B2B ve B2C Ticari Ürün ...

Forbes Satışın Doktorları

Satışın Doktoru Oldular Son Beş Yılda Türkiye’de 1000 Şirketin Kronik Satış Problemlerine İlaç oldular. Ama Hala ...