Satış Eğitimi : Yüksek Fiyat Manevraları

Satış Eğitimi : Yüksek Fiyat Manevraları

Esaslı bir satış eğitiminin bir konusu da müşterinin düşük fiyat ile sizi takas edebileceğini söylemesi gelmektedir. Burada müşteri karşısında kendimizi gerçekten indirim konusunda gerçekten çok zorunda hissederiz ancak bir dakika geri yaslanın ve derin bir nefes alın bu sanıldığı kadar da kötü bir durum değildir.

Yıllarca süren araştırmaların sonucu bize göstermektedir ki; üzerinde anlaşılmış olan bir satışın ve son anda müşteri tarafından istenecek olan son bir indirimin ve bu indirim talebini kibarca geri çevrilen müşterilerin sadece %10’u satın almalarından vazgeçmektedir. Yani başka bir deyiş ile anlatacak olursak; son anda indirim talep etmiş olan 10 müşterinizden 9’u zaten mevcut fiyatınızı kabul etmiş demektir. Müşterinin sizden son olarak bir iyilik istiyor olması, bunun kesinlikle sizden fiyat indirimine gidilerek taviz olarak verilmesi gerektiği anlamına gelmemektedir. Profesyonel Satış Eğitimi içerisinde anlatılan önemli konular ve tekniklerden bir tanesi de müşteriye son anda verilecek sadece ona özel olan küçük bir ayrıcalık ve tavizin son ana kadar saklı tutulması ve son anda indirim ve fiyat avantajı isteyen müşteri karşısında bunun kullanılması çok daha uygun olacaktır. Sadece bu tekniğin kullanılmış olması bile, binlerce satış temsilcisine milyonlarca liralık fayda sağladığı somut bir gerçek olarak gözükmektedir. Uluslararası Satış Eğitimleri Bu Konuda Çok Etkindir.

Müşteriniz sizin fiyatınızın pahalı olduğunu başka bir tedarikçi ile anlaşma tehdidi ile düşürmeye çalışıyor ise bir şeyden kesinlikle emin olabilirsiniz. Sizin diğer tedarikçilerden çok daha iyi bir durumda olduğunuzdur. Çünkü eğer diğer tedarikçi sizden daha iyi olmuş olsaydı ve fiyatı zaten sizden daha da düşük olacağı için sizin orada bulunmanıza gerek kalmazdı. Müşteriniz mademki daha iyi bir seçenek olarak müşteri sizi hali hazırda görüyor, birazdan anlatacağımız ek faydalar ile bu fiyat farkı da makul ve mantıklı olacak ve müşteri sizi tehdit etmeyi bırakıyor olacaktır. Çünkü sizin diğerlerinden daha iyi olmanızın ve ufak maliyet farkı olması kadar doğal bir şey yoktur. Siz daha iyisiniz. Satış eğitimi içersinde bulunan hem onlarca yeni taktik ve teknik ve binlerce sizin yaşadığınız gibi benzeri senaryo ve örneklerden oluşmaktadır. 10 müşterinin kaç tanesi tehditten geri kaçınıyor ve kaç tanesi gerçekten sadece fiyat odaklı şeklindeki hayati istatistiki veriler ile günlük satış görüşmelerinde yaşanılan temel satış sorunlarına kronikleşmiş olan satış kayıplarına kesin ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Satış Eğitimi : CODE İleri Düzey İletişim ve Müzakere Eğitimi (Pazarlık Gücü)

Satış Eğitimi : CODE İleri Düzey İletişim ve Müzakere Eğitimi (Pazarlık Gücü)   CODE İleri Düzey İletişim ve ...

CODE Profesyonel Müşteri Servisi (Perakende Mağazacılık)

Satış Eğitimi : CODE Profesyonel Müşteri Servisi (Perakende Mağazacılık) CODE Profesyonel Müşteri Servisi Eğitimi, Kurumların Yüz binlerce dolar ...

Satış Eğitimi : CODE Profesyonel Satış Eğitimi (Hizmet Satışı)

Satış Eğitimi : CODE Profesyonel Satış Eğitimi (Hizmet Satışı) CODE Profesyonel Satış Eğitimi Özellikle kurumlar ve son kullanıcılara ...

Satış Eğitimi: CODE Profesyonel Satış Eğitimi (Ticari Ürün Satışı)

Satış Eğitimi Ticari Ürün Satışı. CODE Profesyonel Satış Eğitimi Özellikleri :  B2B ve B2C Ticari Ürün ...

Forbes Satışın Doktorları

Satışın Doktoru Oldular Son Beş Yılda Türkiye’de 1000 Şirketin Kronik Satış Problemlerine İlaç oldular. Ama Hala ...